2.04.2012, db.lv
Vairākas Jūrmalas asociācijas un biedrības nosūtījušas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministram Edmundam Sprūdžam, kā arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai paziņojumu, kurā prasa atlaist Jūrmalas pilsētas domi.Paziņojums nosūtīts saistībā ar 5.aprīlī gaidāmo piketu pie domes. Tanī aicināts atbildīgās valsts institūcijas pieņemt lēmumu par domes atlaišanu un administratora iecelšanu līdz nākamajām pašvaldības vēlēšanām, jo Jūrmalas dome esot zaudējusi pilsētas iedzīvotāju uzticību.
«Mēs neesam apmierināti ar mūsu kopējo līdzekļu pārvaldīšanu un saimniekošanu pilsētā. Šo secinājumu pamatā ir līdzšinējās domes darbības analīze, kā arī Valsts kontroles revīzijas atzinums par kapitālsabiedrību darbību. To pastiprina fakts par kriminālprocesu uzsākšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par piesavināšanos, kas izdarīta lielos apmēros. Ir konstatēta nelietderīga līdzekļu izmantošana kapitālsabiedrībās, izšķērdības fakts 1,2 milj. Ls apmērā. Jūrmalā ir nepamatoti augsti un necaurspīdīgi tarifi par sabiedriskajiem pakalpojumiem. Valsts kontrole konstatējusi, ka par dažādiem pakalpojumiem jūrmalnieki ir pārmaksājuši vismaz 402 tūkst. Ls,» uzsvērts paziņojumā.
Nepieņemams esot arī Jūrmalas domes tiesiskais nihilisms, nepildot tiesas spriedumu par līdzekļu atmaksāšanu jūrmalniekiem, kas pārmaksāti par siltumu 1,6 milj. Ls apmērā. Piketa organizētāji domei pārmet arī to, ka kapitālsabiedrību valdēs un citos amatos tiekot iecelti radi un pietuvinātas personas, piešķirot tām neadekvāti augstu atalgojumu.
Piketu rīko Dzīvokļu īpašnieku asociācijas pārstāve Tamāra Saule, Jūrmalas Nevalstisko organizāciju apvienības pārstāve Silvija Vīksniņa, kā arī Jūrmalas Pensionāru biedrības pārstāve Zenta Čakša.