09.08.2011. pietiek.com
Jūrmalas dome otrdien plāno uzsākt sev daļēji piederošā īpašuma atsavināšanas procesu, kas varētu novest pie Majoru glābšanas stacijas ēkas nodošanas izolē. Tas ir gards kumoss, jo atrodas pludmalē, dažus metrus no jūras. Neoficiāli izskan bažas, ka tiek gatavota ēkas nosolīšana „par sviestmaizi”.
Jautājums Jūrmalas domes Finanšu komitejas sēdes dienaskārtībā paslēpts zem neko neizsakoša ieraksta „Par būves ar kadastra apzīmējumu 1300 009 1509 002 un 52/100 domājamo daļu no zemesgabala ar kadastra numuru 1300 009 1509 Jūrmalā, Pilsoņu ielā 2, atsavināšanu.”.
Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (LPP/LC) Pietiek pirmdien apgalvoja, ka neesot iedziļinājies jautājumā un nevarot būt informēts par katru dienaskārtības punktu. Ja kādu uztraucot Majoru pludmalē izvietotā īpašuma liktenis, tas esot nokavēts, jo zemesgabala daļa, par kura atsavināšanu lems dome, jau sen esot privatizēts. Pašvaldības dome otrdien lems arī par ēkas atsavināšanu, kas atrodas uz šī zemesgabala. Ka Pietiek izteicās Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks ekonomikas un attīstības jautājumos Māris Dzenītis (Jūrmala – mūsu mājas), Majoru glābšanas stacijas ēkas uzturēšana pašvaldībai dārgi izmaksā un, ja to izdotos izsolīt par pieņemamu cenu, jautājums būtu atbalstāms.
Īpašuma domājamās daļas, par kuru atsavināšanu šodien lems Jūrmalas domes Finanšu komiteja, kopš 2009. gada decembra pieder diviem turīgiem Krievijas izcelsmes uzņēmējiem – Sergejam un Aleksandram Osokiniem. Abiem Majoru glābšanas stacijas ēkas izsoles gadījumā būtu pirmpirkuma tiesības. Kā rāda zemesgrāmatu informācija, šis nav vienīgais īpašums pie jūras, kurā naudu ieguldījuši Osokini. 2006. gada oktobrī par vairāk nekā 355 000 latu abi iegādājušies arī 0,23 hektārus zemes ar vairākām ēkām Lapmežciemā.
Daļa no 1337 kvadrātmetru lielā zemesgabala kāpu aizsargjoslā tika nodota privatizācijai jau 2000. gada decembrī. Jau tobrīd 52/100 domājamās daļas īpašuma nonāca privātās rokās, pašvaldības īpašumā paliekot 48/100 domājamām daļām. 2000. gada beigās par zemesgabala īpašnieci privatizācijas ceļā kļuva a/s Fēnikss, pašvaldībai samaksājot 17 754 latus. Bet jau pēc dažām dienām maiņas līguma rezultātā zemesgabals nonāca privātpersonas Haritas Tohmes īpašumā.
Desmit gadu laikā nomainot trīs īpašniekus, zemesgabalu 2009. gada decembrī par 210 841 latu iegādājusies SIA Shwartz, liecina zemesgrāmatas dati. Šī firma pieder Sergejam un Aleksandram Osokiniem. SIA Shwartz tikai divus mēnešus pirms darījuma dibinājusi kāda Kiprā reģistrēta ofšorkompānija LINDO EXPRESS LIMITED, rāda Lursoft dati. 2010. gada jūnijā SIA Shwartz pārgājusi Osokinu īpašumā. 2011. gada 7. februārī zemesgabalam nostiprināta 456 823 latu liela hipotēka par labu Aizkraukles bankai. Tiesa, šī hipotēka ierakstīta arī citam nekustamam īpašumam Rīgā.
Ziņu arhīvi liecina, ka 2010.gada 11. novembrī Jūrmalas dome lēmusi par detālplānojuma projekta izstrādes uzsākšanu zemesgabalam Jūrmalā, Pilsoņu ielā 2. Zemesgabals saskaņā ar Jūrmalas pilsētas Teritorijas plānojumu atrodas jauktā atpūtas un dzīvojamā teritorijā Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslā, Valsts nozīmes
Aleksandrs Osokins pirms vairākiem gadiem redzēts grozāmies tobrīd vēl Parex bankas īpašnieka Valērija Kargina šķirtās sievas Tatjanas Karginas tuvumā. Abi Osokini 2006. gada decembrī pavīdēja dzeltenās preses slejās pēc tam, kad Tatjana Kargina savam dēlam teicās uzdāvinājusi ap 200 000 eiro vērtu Lamborghini Gallardo, kas, kā atklājās, bija reģistrēts uz Osokinu firmas vārda