Diena, 2013. gada 15. janvāris

Valdība neuzskata par lietderīgu tērēt valsts budžeta līdzekļus, lai tiesu izpildītāja rīkotajā izsolē iegādātos dažādu ķibeļu vajātā investora Ominasis Latvia īpašumā esošo sanatoriju Ķemeri.

 

Par savu lēmumu neatpirkt Ķemeru sanatoriju valdība otrdien nolēma informēt Saeimas Pieprasījumu komisiju, kura bija vērsusies Ministru kabinetā ar aicinājumu atpirkt Ķemeru sanatoriju.

Ekonomikas ministrijas pārstāvis Kaspars Lore, pamatojot iemeslus, kādēļ Ķemeru viesnīcas atpirkšana nav uzskatāma par lietderīgu, norādīja, ka izsolē vēsturisko ēku varēs iegādāties citi investori, kuri varētu būt ieinteresēti turpināt ieguldījumus viesnīcas darbības atjaunošanā.

Pagājušā gada septembrī Jūrmalas dome pieņēma lēmumu ierosināt Ķemeru sanatorijas ēkas un 12 zemesgabalu, uz kuriem atrodas minerālūdeņu dziļurbumi, atsavināšanu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta atzinums liecināja, ka Ķemeru viesnīcas privatizētāja firma SIA Ominasis Latvia nenodrošina valsts kultūras pieminekļa saglabāšanu un pastāvot reāli ugunsgrēka draudi.

Jāmin arī, ka pērn jūlijā trīspadsmit gadus pēc Ķemeru sanatorijas privatizācijas nodega viena no tai piederošajām ēkām - Ķemeru kūrorta poliklīnika, precīzāk, tās koka korpuss. Sākotnēji Jūrmalas dome lēma vērsties Ministru kabinetā ar lūgumu ierosināt bijušās kūrorta poliklīnikas Ķemeros atsavināšanu un nodot bez atlīdzības Jūrmalas pilsētas pašvaldības īpašumā, bet vēlāk tika nolemts, ka jāatsavina visi ar sanatoriju saistītie īpašumi.

2011.gadā Jūrmalas pilsētas dome pieņēma lēmumu vienpusēji atkāpties no 2010.gada 1. septembra sadarbības līguma, kas noslēgts starp Jūrmalas pilsētas domi un SIA Ominasis Latvia. Ko pēc domes teiktā, nesaskaņojot ar kolēģiem un nevirzot jautājumu izskatīšanai domē, domes vārdā vienpersoniski noslēdza iepriekšējais domes priekšsēdētājs Romualds Ražuks. Līgums bijis formāls un neaizstāvējis pašvaldības intereses, kā arī tajā nebija definēti līgumslēdzēju pušu pienākumi.

Tika ziņots ka 2012. gada augustā SIA Ominasis Latvia bez pēdām pazudusi no tās ieņemtā biroja Rīgā, Vaļņu ielā 3, aiz sevis atstājot tikai apjomīgus dokumentu blāķus. Pēc Ekonomikas ministrijas publiski paustā viedokļa investors bija ieguldījis prasītos 10 milj. Ls.

DB jau vairākkārt rakstīja, ka 1998.gadā privatizācijas aģentūra noslēdza nomaksas pirkuma līgumu ar SIA Ominasis Italia S.R.L.. 2004.gada pavasarī tika noslēgts līgums ar ekskluzīvu viesnīcu firmu Kempinsky par turpmāko Ķemeru sanatorijas apsaimniekošanu. Ar Ķemeru viesnīcas projekta attīstīšanu nodarbojas SIA Ominasis Latvia. Tajā visas kapitāla daļas pieder SIA Santlat, kuras valdē ir Rijādā dzīvojoši Saūda Arābijas pilsoņi. Uzņēmums ilgstoši nebija norēķinājies ar būvdarbu veicējiem, vairākkārt tika atlikta sanatorijas atklāšana.