Jūrmalas domes deputāti 24. martā apstiprināja Jūrmalas teritorijas plāna grozījumus. Jūrmalas aizsardzības biedrība šobrīd gatavo argumentētu iesniegumu Vides un reģionālās attīstības ministram un lūgs atcelt plāna grozījumus daļā, kas skar biedrības iepriekš iesniegtos iebildumus. Turklāt mūsu mērķis ir, lai informācija par katra deputātu balsojumu nonāktu līdz ikvienam jūrmalniekam. Periodiski līdz pat nākamajām pašvaldību vēlēšanām veidosim informatīvas kampaņas tieši apbūvei paredzētajās dabas pamatnēs, lai iedzīvotāji varētu izvērtēt vai šādu “attīstību” tie vēlēsies arī nākamos 4 gadus.
Lēmumu neatbalstīja deputāti Arnis Ābelītis, Mārtiņš Stulpiņš ( Tev Jūrmalai ) un Gunta Liepiņa ( NA). Par viņu izpratni un iedziļināšanos vairāk kā 1000 jūrmalnieku vēl 1000 pilsētas viesu konstruktīvos iebildumos varam izteikt visdziļāko pateicību. Savukārt pilsētas mēra Gata Trukšņa komanda Jānis Lediņš, Irēna Kausiniece, Rita Sproģe, Anita Adijāne, Ligita Maziņa, Dace Rinķe (visi ZZS ) , Larisa Loskutova, Boriss Doņnikovs, Karīna Siņkeviča (“Saskaņa”) un Juris Visockis ( Vienotība ) bija nepielūdzami.
Tik ļoti svarīga pilsētas attīstībai viņiem šķita divu zemesgabalu apbūve Bulduru kāpās un Lielupes grīvas izdaiļošana ar 12 stāvu mājām. Nekādi viņus neizdevās pierunāt, ka viņu iecerēto “medicīnas centru” teritorijām pilsētas mežos vienīgais izmantošanas veids būtu jānosaka “veselības iestāžu apbūve” un tml. Tas, ka tur apzināti tiek atstāta iespēja būvēt viesu izmitināšanas objektus un daudzdzīvokļu ēkas liecina, ka tas arī ir patiesais mērķis. Turklāt nākamajiem īpašniekiem, tas būs krietni lētāk nekā iegādāties kādu pārdošanā esošu zemesgabalu. Arī ikgadējs 40 000 EUR nodokļu samazinājums pilsētas budžetā pārvēršot tikko uzbūvētu viesnīcu kompleksu par daudzdzīvokļu namiem viņiem šķita iedzīvotāju interesēs.
Sēdē tika minēts, cik smagi atbildīgie domes darbinieki un plānotāji no Grupas93 ir strādājuši. Var tikai piekrist, ka vēlmju saraksta izpildei bija jāpieliek krietnas pūles un administratīvie resursi, lai gan paņēmieni nav ne jauni un ir diezgan primitīvi. Nevienā no sabiedrībai sagatavotajiem materiāliem nebija nevienas fotogrāfijas no apbūvējamajām dabas teritorijām. Plānam esot pozitīvs 1.5 ha dabas teritoriju pieaugums, tikai ne dome ne Grupa93 nevēlējās iedot vai publiskot šos ciparus pa pilsēta teritorijām. Protams, jo šo pieaugumu veido parka izveidošana Kauguros un nevienam nevajadzīgu teritoriju pārvēršana par dabas teritorijām Priedainē. Protams, ir arī dažas “neveiksmes”. Žurnālisti atklāja, ka bez jebkāda iesnieguma pilsētas mēra Gata Trukšņa zemesgabals kļuvis krietni vērtīgāks, jo tur savrupmāju vietā pēkšņi atļauta daudzdzīvokļu māju apbūve. Arī nu jau slavenajam Krasovicku ģimenei iznomātajam 3. līnijas posmam nācās ielikt atpakaļ “pazudušās” sarkanās līnijas. Ja iepriekšminēto tā arī nespēja paskaidrot, tad neizdevušos un pēc skandāliem atcelto kāpu apbūvi lielās teritorijās Dubultos un Lielupē jau centās pasniegt kā panākumu. Ja sabiedrība to sapratīs, tad vismaz daļai deputātu šis būs pēdējais sasaukums. Vienīgi viņu nolemto vairs izmainīt nebūs iespējams. Tāpēc jau arī Saeima gandrīz 10 gadus nevēlas dot iespēju noskaidrot sabiedrības vairākuma viedokli, kas jau būtu domei saistošs.